چرا باید یک نشان یا یک لوگو داشته باشیم ؟

هدف از طراحی لوگو، این است که شما به یک هویت و نام تجاری خاص در رسانه‌ها برسید این رسانه می‌تواند از کارت ویزیت یاسربرگ شما تا تبلیغات تلویزیونی را شامل شود. لذا با طراحی یک لوگو خوب و موفق و با کمک از طراحان مجرب می‌توانید به سادگی به این مقصود دست پیدا کنید،طراحی لوگو همواره یک هدف واحد را در میان تمامی مجموعه ها دنبال می کند : فروش بیشتر . طراحی لوگو باید به گونه ای صورت پذیرد که نهایتا منجر به سودآوری برای مجموعه گردد،این یک اصل پایه محسوب می گردد که لوگوی طراحی شده نهایتا با جذب مخاطب و جلب اعتماد ، بتواند منجر به افزایش فروش محصولات و خدمات شده و شما را در ادامه فعالیت خود یاری رساند.

همچینین لوگو ، فاکتور موثری برای ایجاد ارتباط بین افراد مختلف است ( به هنگام معرفی افراد دیگر برای استفاده از برند مورد نظر ) و مخاطب خود را قادر میسازد تا نظرات قابل توجه و احساسات بی نظیر خود در مورد آن برند و حتی لوگو را بیان نماید و در اخر توجه به این نکته دارای اهمیت است که صرفا یک طراحی که شبیه به لوگو باشد که توسط افراد غیر متخصص و نا آگاه ساخته شده باشد را نمیتواند یک برند و یک نشان مناسب برای شما باشد .

هزینه های ساخت و طراحی یک لوگو یا نشان چقدر می شود؟

هرچند که قیمت گذاری برای این امر بستگی به طراحی و نحوه ساخت دارد اما ذکر این نکته میتواند خوشایند باشد که مجموعه هفت گام برای حمایت از هنرمندان ایرانی،بالاترین کیفیت،ارزان ترین قیمت و همچنین شرایط پرداخت ویژه را تضمین میکند(صرفا برای مشتریان ایرانی) که دیگر جای نگرانی برای هزینه های ساخت و طراحی لوگو یا نشان باقی نمی ماند.

یک مثال برای درک بهتر مفهوم لوگو یا نشان :

شرکت بزرگ فروش الماس ( د-بیرز) با نمایش شکل الماس بعنوان عامل ارتباطی بین مخاطبین ، از نماد الماس به عنوان عامل محرک احساسات و همچنین ابزار ابراز احساسات مخاطب استفاده نمود . در سال 2003 ، این شرکت با تغییر رویکرد برند و نتیجتا انعکاس این تغییر در طراحی لوگوی خود ، از ابزار دیگری برای انتقال پیام‌ خود بهره برد ، زنی با حلقه ازدواج درانگشتان دست راست ! (استقلال و عدم نیاز به جنس مخالف ، برخلاف حلقه در انگشتان دست چپ ، که نماد وابستگی است)